— NÁŠ PŘÍBĚH —

Myšlenka na to založit klub sdružující bikery a bikery, jezdící na místních tratích na žlutavském kopci a nejen tam, je stará asi 10 let (+-2003 - díky za hec a název Romanovi - Acidovi). Název Bikecore OE po několika letech stagnace převzali Papá Mafia (Radi Atak) a Predátor (Čenda). Vzniklo o.s. BIKECORE OE (2011), které převzalo pořádání dnes už legendárních závodů ve Woodbiku (specifický sjezd horských kol na technických tratích našeho malého kopce Žlutava). Po několika úspěšně uspořádaných ročnících, které měly úspěch jak u jezdců tak i diváků, můžeme říct, že neděláme ostudu (aspoň co se pořadatelských aktivit týče) tradici závodění dolů žlutavským kopcem. Historie tohoto závodění sahá až do roku 1993. viz: WBCRALLY.COM

Pořádání závodů je jen část našich aktivit, dále se snažíme udržovat tratě celoročně sjízdné a oprašujeme tratě dávno zapomenuté a neježděné, kluci z dirtové sekce se starají o skoky a pumptrack na Trávníkách v těsné blízkosti dopravního hřiště, zdejší "terénky" si oblíbily děti z širokého okolí a v neposlední řadě reprezentujeme na cyklistických závodech všeho druhu (sjezd, slopestyle, dirt, enduro ale klidně i triatlon a klasické MTB maratony)

Ke dnešnímu dni jsou nás asi dvě desítky bojeschopných bikerů (zbytek v aktivních zálohách). Plánů máme v hlavách moc, ale prostředků a občas i času na jejich realizaci zoufale málo. Jsme prostě banda kluků, holek, pánů a dam, kteří propadli ježdění na kole se vším co k tomu patří.